Wonderful News International Harika Haber Nyhetsbrev mars 2015

Høydepunkt på besøk i Istanbul

Asif Gökaslan og Stephen Dickie besøkte igjen redaktøren for en stor avis i Tyrkia. Møtet var svært positivt. Asif oversetter nå til tyrkisk flere artikler som Stephen D har skrevet for avisens lesere. Disse vil bli trykket fortløpende. Ellers var det fint å treffe igjen vår menighet med medlemmer med muslimsk bakgrunn i Istanbul. De har mistet stedet hvor de pleide å samles og møtes derfor i hjemmene ulike steder. Vi gjør oppmerksom på at det ikke er tyrkiske myndigheter som har tatt fra dem møtelokalene.

Høydepunkt på besøk i Antakya

Asif var på besøk hos en spesiell mann på sitt besøk i landsbyen utenfor Antakya (Bibelens Antiokia). Denne mannen var svært deprimert. To av hans døtre sitter i fengsel med lange fengselstraffer for drap. En av døtrene har en sønn på 5 år som nå vokser opp i hans hjem. Asif delte med han bibelens budskap om tilgivelse og frelse, selv for drap. Han fortalte om Moses og David og om Jesu frelsende gave. Mannen ble svært glad og ønsker at Asif kommer igjen og forteller mer.

Filippinene i februar.

Denne gangen ble det flere turer til ulike steder og inkluderte seminarer med muslimer og seminarer med adventister. Her er en liten billedkavalkade over besøket.

 Seminarer med muslimer:

kapatagan semninar muslims

Asif sammen med 4 muslimske damer som deltok på et av seminarene for muslimer.

stephen + muslim girls

Stephen Dickie på seminar med muslimer

Bildet under er fra et av to seminarer for muslimer på Borneo halvøya. Mange av deltakerne første dag kom ikke da forskjellige klaner tilsynelatende startet en feide. Det var en liten skuffelse, men så ringte den provinsielle regjerings lederen for å fortelle oss at han var å bringe tre biler med masse folk og spurte om vi plass, det passet jo fint. Vi hadde femti nye bibler og vi delte ut og mange hadde aldri hatt en Koran og vi delte ut av dem også. De muslimske deltakerne tok lengst tid å forlate oss da vi var ferdige. De ville snakke og tok bilder en hel time etterpå. .

mann som ikke ville ta i en bibel

Damen med rødt skjerf er niesen til en adventist (til venstre) og gift med en muslim (på hennes høyre side). Hennes mann har tidligere vært veldig i mot Bibelen. Han ville ikke engang ta i en. Etter seminaret som Asif og Stephen holdt her, ville han gjerne ha en bibel. Det fikk han. Det er den han står med i hånden.

Asif sammen med en representant for det lokale folkevalgte regionsstyret og hans kone.

Asif sammen med en representant for det lokale folkevalgte regionsstyret og hans kone.

muslim semniar

with muslims and the Quran

Koranen er en viktig bok for muslimer. Mange viktige sitater fra boka kan lede til Guds ord og frelse. .

Videre planer i Harika Haber.

Asif er i gang med oversettelsesarbeid for avisen i Tyrkia. Her vil adventbudskapet bli forkynt kanskje for første gang I offisielle organer. Takk Gud for en slik stor anledning!

Asif sluttfører arbeidet med boka si rettet mot både muslimer og adventister.

Internettsiden www.harikahaber.org må stadig “mates” med nytt stoff. Nye reiser er ikke planlagt, men skulle det komme noen vil det komme nye rapporter om dette. Vi vil også fortsatt støtte menigheten i Istanbul med det de skulle trenge tillegg til de faste beløp de får tilsendt hvert kvartal. Husk arbeidet blant muslimer i bønn og takk for alle gaver som sendes til våre kontoer.

Årsrapport og årsregnskap for 2014 vil bli sendt snart til alle givere og støttespillere!

Fra den første sabbaten i Kapagan

Fra den første sabbaten i Kapagan

Medlemsavgift pr. år : Kr. 500,-

Konto: Harika Haber WNI

1503 29 36137

Øvrige Gaver Kan Sendes På Konto: Harika Haber WNI

1503 29 36218

Stephen i aksjon i Davao

Stephen i aksjon i Davao

Asif taler i general Santos

Asif taler i general Santos

Asif is giving a strong sermon this Sabbath, packed house. Well even have Muslims attending from the weeks classes.

2 sabbater ble delt med venner på Filippinene. Den ene sabbaten ble Asif og Stephen kjørt for å holde gudstjeneste i hver sin menighet. Her holder Asif en kraftfull gudstjeneste i følge de som fikk lytte til den.

Fra seminar i Davao. Alle adventister ble bedt om å ta med en muslim venn. Men ingen muslimer kom desverre. Kanskje fordi det var fredag? I stedet ble det en grundig opplæring direkte til deltakerne fra de lokale adventister som kom.

Fra seminar i Davao. Alle adventister ble bedt om å ta med en muslim venn. Men ingen muslimer kom desverre. Kanskje fordi det var fredag? I stedet ble det en grundig opplæring direkte til deltakerne fra de lokale adventister som kom.

davao gudstjeste Stephen Asif at chinese

Gudstjeneste i Davao

95 studenters seminar arr komite

Arrangementskomiteen for et av seminarene

Stephen Dickie på en av sine siste presentasjoner.

Stephen Dickie på en av sine siste presentasjoner.

Sammen med bl.a. likal pastor

Sammen med bl.a. lokal pastor

første klassen 95 stud

Det første opplærings seminaret om Islam for adventister. 95 studenter deltok.

Noen av de 65 studentene ved 3 dagers seminaret som ble holdt mot slutten av oppholdet. Asif og Stephen i midten.

Noen av de 65 studentene ved 3 dagers seminaret som ble holdt mot slutten av oppholdet. Asif og Stephen i midten.

No comments yet.

Leave a Reply